KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12318070
nr 1231 8070
Hugo Zuhr
(1895-1971), Sverige
Oljemålning, Monogramsignerad, 1946, Franska Värdshuset, Djurgården. Olja på duk, 45x54
Utrop:
2.000 kr
Såld:
2.800 kr
måndag 28 januari 2019
kl 19:12:37
2.600 kr
Hugo Zuhr
Läs mer om Hugo Zuhr